Dekorasyon

Püf Noktaları İle Antre Dekorasyon Fikirleri

Evin ilk girişinden itibaren iyi bir görüntünün oluşması için antre dekorasyon fikirleri konusunda birkaç yardım almakta fayda vardır. Böylece evinizdeki şıklık her alanda kendini gösterir.

Antre Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Antreler, genellikle küçük dar alanlardır. Bu nedenle de evlerin girişlerinde kasvetli havanın oluşmasına neden olur. Evinizin içi ne kadar iyi dekore edilmiş olsa da antre de ortaya çıkan karanlık ortam, evin genel havasını da etkiler. Bu nedenle de ev dekorasyonuna ilk önce antreden başlamak gerekir.

Açık Renk Duvarlar Tercih Edin

Evin girişi genellikle dar bir alan olduğu için açık renk duvar boyası ya da duvar kâğıdı tercih etmek; antrenin olduğundan daha ferah bir görünüm kazanmasına neden olur. Antre dekorasyonu püf noktaları içerisinde ilk sırada açık renk duvarlara sahip olmak yer alır. Bu sayede bir anda daha aydınlık bir alana sahip olursunuz.

Püf Noktaları İle Antre Dekorasyon FikirleriDolap Seçimini Dikkatli Yapın

Antrelerde bulunan olmazsa olmaz eşyaların başında dolaplar gelir. Kabanların asıldığı ya da ayakkabıların konulduğu bu alan evde düzenli bir görüntünün oluşmasını sağlar. Ancak dolapların çok fazla yer kaplamaması bu bakımdan oldukça önemlidir. Özellikle gömme dolap tercih ederek; fazladan bir alan da oluşturabilirsiniz.

Antreye Uygun Aksesuar Seçimi

Bir alana şıklık kazandırmada, aksesuar seçimi oldukça önemlidir. Bu nedenle de aksesuarları antre dekorasyonu için uygun seçmek gerekir. Özellikle dar bir alana sahip antrelerde ayna kullanımı son derece önemlidir. Açık renkli duvarlarınızda bulunan aynalar ile daha ferah bir görüntü oluşturabilirsiniz. Ayrıca genellikle antre, aksesuar kullanımının yaygın olmadığı bir alandır. Oysa bu alanda da aksesuar kullanmak önemlidir. Bu sayede daha sıcak bir antre oluşturabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu