Güzellik

Renkli Kozmetik Firmaları Kadınları Çağırıyor

 

Her kadının isteğidir daha da güzel olmak. Hem karşı cins tarafından beğenilmek hem de birazcık hemcinslerini kıskandırmak. Kadınların en büyük yardımcıları nelerdir? İşte tam da bu soru yüzünden renkli kozmetik firmaları gün geçmesin ki yeni bir ürün çıkarmasınlar. Utanmış gibi yapan yanaklar, asla çıkmayan mat rujlar ve her dönemin vazgeçilmezi buğulu bakışlar.

Yapılan araştırmalarda her on kadından mutlaka sekizi evden çıkarken bir makyaj ürünü çeşitleri kullanıyor. Bu bazen kimi kadına göre, daha uzun ve daha kıvrık kirpikler için bir maskara, kimi zaman ise, acil zamanlar da günü kurtaran iddialı kırmızı dudaklar. Peki, siz bunlardan hangisine talipsiniz?

Milano, New York, Paris’ten sonra, son olarak İstanbul da, ardı arkasına yapılan moda haftaları 2018 kış trendleri hakkında bize fikir vermeye başladı.

Gerçekleşen defileler de kıyafetler kadar yeni makyaj stilleri de ön plana çıktı.

Biraz Parıltıyı Kim Sevmez?

En çok kullanılan makyaj malzemesi hangisi? Geçen sene de olduğu gibi bu sene de yine yüze uygulanan highlighter uygulaması tüm ihtişamı ile kışın trendleri arasında yerini aldı. Yüzün ortaya çıkarmak istediğin yerlerine ufak sihirli dokunuşlar. Biraz elmacık kemiklerinin üstüne, biraz buruna, biraz da kaş altına, daha taze, daha genç, ıslak ve ışıldayan bir cilt ile kim daha mutlu olmaz ki? 2017 yılında kadınlar tarafından tercih edilen ve en çok kullanılan ürün toz ve sıvı aydınlatıcılar oldu.

Bir Bakış Attın Kalbimi Yaktın

Işıldayan bir cilt kadar önemli olan diğer bir konu ise gözler. Bu sene doğal göz makyajları podyumlardan yerini sokaklara bırakmaya başladı. Yok, gibi makyaj; abartıdan uzak doğal ışıltıyı ortaya çıkaracak taze bir görünüş, hem de en iyisinden. İşin en güzel kısmı ise şimdi; bu bizim için kızlar istediğin makyaj malzemesini kullan ama bakınca hiç bir şey anlaşılmasın.

Kırmızı Olmadan Olmaz

Her dönem olduğu gibi makyajın son dokunuşu yine dudaklardadır. 2018 yılında yine geçen senenin modası olan mat dudaklar ön planda. Günlük kullanımda daha şeftali ve dudak rengine yakın rujlar kullanırken biraz iddia sevenler mürdüm ve bordolardan vazgeçmeyecek gibi görünüyor. Eskilere geri dönüşün moda olduğu günümüz de olmazsa olmaz tabii ki yine mat, pürüzsüz ve kıpkırmızı dudaklar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu