Güzellik

Rimel Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Rimel Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler nelerdir? Rimel nasıl sürülür sorusunun yanıtını veriyoruz. Öncelikle rimel uygulamalarında dikkat etmeniz gerekenler olacak.

Rimel Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler nelerdir? Rimel nasıl sürülür sorusunun yanıtına göre hareket ederek siz de hemen rimelinizi sürebilirsiniz. En sık uygulanan makyaj çeşididir. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken, rimel sürme aşamasında kirpiklerinizde doğal bir görünüm yaratmaktır. Bunun için de topaklanma olmamasına, kırılmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Sizin için sunulacak olan rimel uygulamaları önerilerine göre hareket ederek kusursuz bir makyaj ortaya çıkarabilirsiniz.

Kirpik Kıvırtıcı Kullanmak

İlk olarak doğal görünümlü bir kirpik için kirpikleriniz çok kısa ise mutlaka kirpik kıvırtıcısı kullanmanız gerekiyor. Kirpiklerinizin daha belirgin hale gelmesini sağlamış olacaksınız. Bunun dışında direkt olarak kıvırtıcının etkisinin maksimum olmasını sağlamak açısından en dipten uca olması için kıvırtıcıyı iyice yaklaştırmanız önerilir. Sonucunda ise etkisini maksimum oranda göreceğiniz şeklide kıvırma sağlanır. Ardından uygulama olması son derece önemlidir. Kirpik kıvırtıcısı ile rimel sürmek kıvırtma işleminden sonra uygulama yaparak olacak.

Rimeli Uçlara Sürmek

Kıvırtıcı kullanmanız halinde, mutlaka rimeli sadece uçlara sürün. Direkt olarak dipten uca yapılan uygulamalar kirpiğin ağırlaşmasına neden olacağından kıvırmış olduğunuz bölgeyi de azaltır. Bunun için mutlaka rimeli uçlara sürmeye özen gösterin. Rimel sürmek için doğru adım, kıvırtmadan sonra, hemen en doğru şekilde uygulamanın olmasıdır. Buna dikkat etmeniz durumunda kirpiklerinizin tam da istediğiniz gibi olmasını sağlamış olacaksınız. Dilerseniz ince uçlu bir fırça kullanın. Kalın uçlu ile göz çevresine bulaştırma ihtimali çok daha fazla olacaktır. Bunu göz önünde bulundurarak sadece uçlara uygulama yaparak rimeli sürebilirsiniz.

Kalın Uçlu Fırça ile Rimeli Sürmek

Kıvırtıcı kullanmadan da kalın uçlu bir fırça ile kirpiklerinizi kıvırtmak mümkün olacaktır. Bunun için direkt olarak sizin için önerimiz, alınan rimelin doğru bir fırça olmasıdır. Buna dikkat etmeniz durumunda, kalın uçlu fırça kullanmanız halinde sorunsuz bir şekilde rimeli süreceksiniz. Kalın uçlu fırça ile rimel sürmek konusunda dikkat etmeniz gereken gözlerinizi kırparak uygulama yapmak. Net bir şekilde kirpiklerinizin kıvrılarak daha uzun ve yoğun gözüktüğünü de görmüş olacaksınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu