Teknoloji

Ripple Nedir, Nasıl Alınır Nasıl Satılır?

XRP sembolü ile gösterilen Ripple bir kripto para birimi olup 2012 yılından bu yana tedavülde bulunmaktadır.

Blockchain Teknolojisi

En çok bilinen kripto para birimlerinden birisi olan Bitcoin gibi Ripple da blockchain teknolojisini kullanmaktadır. Bu teknolojiyi bilmeyenler için konuyu açacak olursak uluslararası para transferi işlemlerini daha hızlı ve masrafsız bir şekilde gerçekleştirebilmeyi sağlayan bir sistemden bahsediyoruz. İşte bu sistem ile üretilen en büyük kripto paralar arasında ilk 5 arasında Ripple da yer almaktadır.

Ripple ile Bitcoin farkı da sürekli olarak merak edilen konulardan birisidir. En temel farkın hız olduğunu ifade edebiliriz. Zira birtcoin ile saniyede 4 işlem yapılabilirken Ripple’da bu sayı 1500’e çıkmaktadır. Arada devasa bir fark bulunduğunu ifade edebiliriz.

Ripple Alım Satımı

Ripple nedir, nasıl alınır nasıl satılır sorusunun cevabına geçecek olursak bitcoin ile hemen hemen aynı prosedürlere tabi olduğunu ifade edebiliriz. İlk olarak kripto para alım satımını sağlayan online cüzdan hesabı edinilmesi gereklidir. Bu konuda hizmet veren pek çok internet sitesi ve mobil uygulamalar mevcuttur. Ancak seçim yaparken güvenilir bir cüzdan seçmek için özen gösterilmelidir. Aksi takdirde ciddi mağduriyetler ile karşı karşıya kalınabilir.

Online cüzdan seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. bunlardan birincisi ilgili online cüzdanın Türkiye için hizmet verip vermediğidir. Bunu kısa bir araştırma ile rahatlıkla öğrenebilirsiniz. İkincisi ise aracı konumunda olan bu cüzdanların sizden ne kadar ücret keseceği ile ilgilidir. Komisyon ücreti ne kadar az alınıyorsa sizin için o kadar iyi olacağı için seçiminizi dikkatlice yapmanızı sizlere tavsiye ederiz. Tüm bunlara riayet etmeniz durumunda Ripple alım satımı işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu