Güzellik

Saçlara Hacim Kazandıran Doğal Maske Tarifi

 

Saçlara Hacim Kazandıran Doğal Maske Tarifi

Her kadın saçlarının dolgun ve hacimli görünmesini ister. Cansız ve solgun saçlar, tüm güzelliğinizi bir anda yok edebilir. Bundan dolayı, saçlara ayrı bir bakım yapılması ve özen gösterilmesi gerekir. Saç bakımının nedenli önemli olduğu, etrafınızdaki bakışlardan anlaşılabilir.

Dolgun ve hacimli saçlar, bir kadının güzelliğine değer katar. Daha hacimli saçlara sahip olmak için, fön ve spreyler kullanılır. Fakat bu yöntemler saça oldukça zarar vermektedir. Doğal yollarla saça hacim kazandırma, oldukça etkili ve sağlıklı bir yöntemdir.

Saçlara hacim kazandıran doğal maske ile daha dolgun saçlara sahip olabilir, saçlarınızın güzelliği ile her ortamda parlayabilirsiniz. Saç köklerinin güçlenmesini de sağlayacak olan bu doğal maske sayesinde, yapacağınız her saç modeli gayet güzel gözükecektir.

Saçlara hacim kazandırma, saç dokusunun tamir edilmesi ve saç tellerinin güçlenmesi ile elde edilir.

İçeriğinde hiç bir zararlı maddenin olmadığı ve tamamen doğal malzemelerden yapılan saçlar için hacim maskesi, aynı zamanda gerekli olan nemi de sağlayacaktır.

Saçlara Hacim Kazandıran Doğal Maske İçin Gerekli Malzemeler

4 adet yumurta sarısı, 3 yemek kaşığı badem yağı, 1 yemek kaşığı sızma zeytinyağı

Saçlara Hacim Kazandıran Maskenin Yapılışı ve Uygulanışı

4 tane yumurtanın sarısını cam veya porselen bir kâsenin içerisine koyun. Yumurtaları iyice çırpın ve içine bademyağı ve sızma zeytinyağını ilave edin. Yağların ve yumurtanın birbirlerine yedirilmesi için, iyice karıştırmanız gerekir.

Hazırlamış olduğunuz maskeyi tüm saçlarınıza sürün ve yaklaşık 30 dakika maskeyi bekletin.

30 dakikanın dolmasının ardından, saçlarınızı ılık su ile şampuanlayın ve ardından iyice durulayın. Saçlarınız kuruduktan sonra, istediğiniz tarzda şekil verebilirsiniz.

Saç dolgunlaştıran maske uygulamasını haftada bir defa yapılabilir ve bu sayede daha hacimli saçlara sahip olabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu