Teknoloji

Samsung Telefonlarda VoLTE Ayarları Nasıl Yapılır?

Samsung Telefonlarda VoLTE Ayarları Nasıl Yapılır? VoLTE son zamanlarda oldukça sık rastlanan bir terimdir. VoLTE nedir ve Samsung telefonlarda VoLTE ayarları nasıl yapılır?

Samsung telefonlarda VoLTE ayarları nasıl yapılır? Sorusu teknoloji severlerin merakla araştırma yaptığı bir konudur. VoLTE, 4,5 G teknolojisiyle telefonlarda ki ses kalitesini arttırmak için kullanılmaktadır. Bu yüzden sim kartın 4,5 G ile uyumlu olması gerekmektedir. Bu özellik genellikle fabrika ayarlarında açık olmakla birlikte, üretici ve servis sağlayıcılar tarafından kapatılması tercih edilmektedir. VoLTE kullanarak konuşma yapılırken, telefondan dosya indirmek de mümkündür.

VoLTE, bütün bir veri terminalleri sayesinde yüksek hızlı kablosuz bir iletişimdir. Ayrıca bu özelliği kullanmak için herhangi bir ücret ödemeye gerek yoktur. Fakat sim kart uyumu, telefon uyumu ve karşı tarafında uyum desteği gerekmektedir. İnternet paketinden eksilme olur sorusunun cevabı ise operatör tarafından sağlanan sunucular ile yönetildiği için yapılan bütün görüşmeler arama paketinden düşecektir.

Her geçen gün teknoloji daha fazla ilerleme göstermektedir. Fakat bu ilerlemeye karşın yine de telefon görüşmeleri sırasında kesintiler ve kopukluklar yaşanmaya devam etmektedir. Telefon görüşmeleri sırasında yaşanan sıkıntılardan kurtulmak isteyen kullanıcılar, VoLTE ayarlarını açmak istemektedir. Böylece daha kaliteli sesli ve görüntülü telefon görüşmeleri yapmak mümkün olacaktır. Ayrıca hızlı şebeke bağlantısı ve erişimi de mümkün olacaktır. Peki VoLTE ayarları nasıl yapılmaktadır?

VoLTE Ayarları Nasıl Yapılmaktadır?

VoLTE ayarları nasıl yapılabilmek için şu aşamaları takip etmek gerekmektedir;

  • Telefonun ana ekranı aşağı kaydırılır. Ayarlar uygulaması açılır.
  • Bağlantılar seçeneği açılır.
  • Mobil ağlar seçilir.
  • Şebeke modu olarak LTE 3G/2G seçeneği işaretlenir.
  • Ve son olarak VoLTE aramalar seçeneği aktifleştirilir. Aktif hale geldikten sonra telefonun üst kısmında VoLTE logosunu görmek mümkün olacaktır.

VoLTE İle sadece ses kalitesi yükselmekle kalmayıp, bağlantı sırasında yaşanan kopmalarda en aza indirilebilmekte hatta engellenebilmektedir. Yani kesintisiz görüşme yapmak isteyen kişiler VoLTE ayarlarını yapmayı ihmal etmemelidir.

HD kalite de görüşme yapmak isteyen kişiler VoLTE ayarlarını adımlarını takip ederek, son derece kolay bir şekilde aktif hale getirebilir ve teknolojinin getirmiş olduğu yeniliklerden faydalanabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu