Moda

Sonbahar Kış Modası

2018 yılının Sonbahar Kış modası hem hanımlar hem de beyler tarafından büyük ilgi görüyor. Sonbahar Kış modasını etkisi altına almayı başaran plastik parçalar soğuk havalarda giyim kombinasyonlarının gizlenmemesini sağlıyor. Ofis sınırları içerisinden taşarak sokak modasına yayılan resmi takımlar stil sahibi hanımların gözde kıyafet koleksiyonları arasında yer alıyor.

Oversize kalıpların yerini bu yıl feminen çizgiler alıyor. Takımlar, döpiyesler ve kalem etekler resmi takımlarını örneklendiriyor. Bir zamanlar oversize kalıplarla tasarlanan kıyafetler bu yıl bele vurgu yapan feminen tasarımların gerisinde kalıyor.

Modada Uzay Çağı Devri

Yüksek modada başlayan uzay çağı devri Chanel’in Grand Palais’de ilk füzeyi fırlatması ile gerçekleşti. 2018 modası gerek rengi gerekse tasarımsal özellikleri ile kıyafetlere uzayın çizgilerini yansıtıyor. 2017 Sonbahar 2018 Kış koleksiyonunu oluşturan uzay modası hanımların büyük ilgisi ile karşılaşıyor.

Diğer bir yandan denim tutkusu bu yıl farklı bir boyuta taşınıyor. Denimlerin denimler ile eşleştiği 2018 modasında bir nevi doz aşımına uğranıyor. Modada bir başka detayı da spor dokunuşlar oluşturuyor. Atletik parçaların gösterişli siluetlerle hayat bulması öne çıkıyor.

2018 Aksesuar

Bu yılın modasında 2018 aksesuarlar olarak sıklıkla şapka modellerini görmek mümkün! Hatta şapka devriminin yeniden yaşandığını söylemek tabir-i caizse olanaklı. Paris Moda Haftası’nda hayal gücünü zorlayan tasarımlar kendini gösteriyor. Tasarımsal farklılıkları ile öne çıkan şapkalar adeta Paris Moda Haftası’ nı kuşatıyor. Bu yılın modası biraz 70’lerden biraz da 80’li yıllardan esinleniyor.

Renkli kürkleri ve peluşları 2018 yılında sık sık görmek mümkün olacak gibi görünüyor. Rengarenk bu kıyafetler soğuk kış günlerini neşelendireceğe benziyor. Binbir çeşit tasarımlarla dünya çapında faaliyet gösteren önemli markalar stiline derinlik kazandırmak isteyenlere mükemmel bir feyiz oluyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu