Diyet

Su Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Etkileri Nelerdir?

Su Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Etkileri Nelerdir? Günümüzde kilo vermek isteyenlerin sayısındaki artışa paralel olarak birçok diyet çeşidi ortaya çıkmıştır. Bizde bunlardan biri olan su diyeti nedir, nasıl yapılır? konusunu sizler için ele aldık. İşte detaylar yazımızda yer almaktadır.

Su Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Etkileri Nelerdir? Kilo vermek isteyen kimseler tarafından araştırılan bir konudur. Birçok diyet çeşidinin ortaya çıkması bunları uygulama noktasında insanları meraka itiyor. Sağlıklı olup olmadığı tartışıla dursun talep gören bu diyetlerin kısa sürede kilo verdirdikleri ortada. O zaman bizde yazımızda su diyeti nedir, nasıl yapılır? Bu konuyu ele alalım. İlk olarak su diyeti nedir? Bu sorunun cevabını verelim.

Su Diyeti Nedir?

Son zamanlarda oldukça popüler olan su diyeti sadece su ve sıvılarla beslenmeye dayanan bir diyettir. Vücudumuzun yüzde 75’inin su olduğu düşünülürse su diyeti oldukça cazip gelebilir. Fakat yine de kronik hastaların, gut ve diyabet rahatsızlıklarına sahip olanlara bu diyet önerilmez. Şok diyetlerden biri olduğu için su diyeti 7 günü geçmemesi gereken bir programdır.

Su diyetinin kilo vermede etkinliğini bir anlamda vücudun işleyişi yerine getirir. Soğuk su içildiğinde vücut bu suyu vücudun sıcaklığına denk getirmeye çalışır ve bu işlem kalori yakılmasına neden olur. Su diyetinin ana amacı da buradan gelir.

Su Diyeti Nasıl Yapılır?

Su diyeti sadece su ve sıvılarla beslenmeye dayanır. Kısa sürede kilo vermek isteyenler için idealdir. Ayrıca yazın su diyeti oldukça başarılı sonuçlar verebilir. Su diyeti listesi ile 1 haftada 7 kilo vermek mümkündür.

Su tüketimi her insan için ortalama 2,5-3 litre olması gerektiği düşünülürse su diyeti oldukça mantıklı bir uygulamadır. Yağ yakımında ve vücuttaki ödemin atılmasında oldukça yararlı olacaktır. Alkol kullananların böbrekleri temizlenecektir. Ayrıca cilt ve sindirim sağlığında su tüketimi yararlı olduğundan su diyetinin birçok olumlu sonucu olacaktır.

Su diyetlerde kilo vermede önerilen ilk maddelerdendir. Su diyeti de bu yönden tercih edilebilir. Fakat sadece su diyeti kilo vermeye yardımcı olmayabilir. Bu yüzden egzersiz yada en azından kısa yürüyüşler daha güzel sonuçlar almaya yardımcı olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu