Güzellik

Suna Dumankaya Cilt Maskeleri

Daha sağlıklı ve daha pürüzsüz görünen cilt yapısına sahip olmak için Suna Dumankaya cilt maskeleri ile cildinize en iyi bakımı yapın! Pahalı ürünler satın alarak cildinize bakım yaptırmak için yeterli bütçeniz yok ise Suna Dumankaya’nın tariflerinden sizde temin edebilir ve evde hazırladığınız bu tarifleri cildinize uygulayarak cilt dokunuzun daha yeni daha pürüzsüz ve daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Cildi Güzelleştiren Maske

Cildiniz yorgunluk, stres ve çeşitli nedenlerle soluk ve halsiz görünebilir. Cildinizin toparlanmasını sağlayan cilt maskeleri ile cildinizin toparlanmasını sağlayabilir ve daha güzel görünmesine de yardımcı olabilirsiniz. Cildi güzelleştiren maske için 1 tatlı kaşlığı bal, taze sıkılmış elma suyu, zeytinyağı, salatalık suyu ve bir çorba kaşığı kadar beyaz kil iyice karıştırılır.

Bu karışım cilde masaj yapılarak uygulanır. Temiz cilde uygulanan bu karışım 20 dakika boyunca ciltte bekletilmelidir. Bol su ile cildinizi temizledikten sonra cilt tipinize uygun olan nemlendiriciler ile cildiniz nemlendirin. Bu tarifin haftada bir defa uygulanması ile cildin kısa sürede renklenmesi sağlanır.

Bebek Gibi Bir Cilt İçin

1 miktar saf zeytinyağı, 4 damla limon suyu ve sıcak su karıştırılır. Bu karışımdan önce cildin ılık su ile sabunsuz bir şekilde iyice yıkanması gerekir. Temizlenen cilde masaj yapılarak karışım uygulanır. Bebek gibi bir cilt için bu karışımla cilde masaj yapılır ve bir müddet karışım bekletilir. Ardından ılık su ile cilt temizlenir.

Yeniden cilde karışım uygulanır masaj yapılır ve karışım bir müddet bekletilir. Ardından yine ılık su ile cilt temizlenir. Bu işlemlerden sonra cilt daha pürüzsüz ve yumuşacık olacaktır. Özellikle pürüzlü ciltlere sahip olan kişiler bu karışımı ciltlerine uygulayarak bebeksi görünümlere sahip olabilirler. Genç yaşlarda ki insanlarında uygulayabilecekleri bir tariftir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu