Yaşam

Topuklu Ayakkabıyı Acı Çekmeden Giymenin Yolları

Topuklu Ayakkabıyı Acı Çekmeden Giymenin Yolları nelerdir? Topuklu ayakkabı, kadınların en çok kullandığı giysilerin başındadır. Ancak acı çekmeden topuklu ayakkabı giymenin yöntemleri merak edilmektedir.

Topuklu Ayakkabıyı Acı Çekmeden Giymenin Yolları nelerdir? Topuklu ayakkabı giymek her ne kadar rahatsız olsa da kadınların resmi kıyafetlerine en çok yakışan ayakkabı türleri arasında başı çekmekte olup özel günlerde genellikle bu ayakkabılar tercih edilmektedir. Gülü seven dikenine katlanır deyiminin karşılığıdır diyebiliriz. Çünkü şık duruşu, ayak ağrılarını da beraberinde getirmektedir ve birçok kişi bu ağrılar sebebiyle topuklu ayakkabı giyememektedir.

Acı Çekmeden Topuklu Ayakkabı Giyin

Topuklu ayakkabı sadece giyerken ayağınızı acıtmıyor, giyme süreci de bir o kadar sancılı. Bu acıyı en aza indirmek için belli yöntemler ve dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmakta. Öncelikle ayakkabıyı alma sürecinde dikkat etmeniz gerekenlere değinelim. Topuklu ayakkabıyı seçerken içinin diğerlerine göre yumuşak olmasına ve çok kaygan olmamasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca ayakkabınızın ölçülerinin ayağınızla uyumlu olması gerekmektedir. Ayakkabı almaya geç saatlerde, yorgunken gitmenizde fayda var. Bunun sebebi yorgunken giydiğiniz ayakkabının rahat olup olmadığını, ne kadar ağrı yaptığını daha kolay anlayabilmenizdir. Ayrıca ayakkabınızı ayakta denemeniz de rahatlığı konusunda daha net fikir elde etmenizi sağlayacaktır. Ayakkabının malzeme kalitesinin yüksek olmasına da dikkat etmelisiniz. Sonuçta rahatlığınızı sağlayacak en önemli unsur kaliteli malzemelerdir. Son olarak ayakkabının iki tekini de denemelisiniz. Böylece ayakkabıların kendi arasındaki ölçü uyumsuzluklarını fark edebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiklerimiz ayakkabı alma sürecinde topuklu ayakkabı acısını en aza indirmek için dikkat etmeniz gerekenlerdi. Ayakkabıyı aldıktan sonra ayağınızda ağrı hissediyorsanız başvurabileceğiniz yöntemlerden ilki ayakkabınıza tabanlık yerleştirmektir. Böylece ayakkabınız daha ortopedik hale gelecektir. Ucu açık ayakkabıları tercih etmek, topuklu ayakkabının ayağınızda oluşturacağı nasırların önüne geçmenizi sağlayacaktır. Bunun yanında her gün aynı ayakkabıyı giymemeye özen gösterin. Mümkünse 1 veya birkaç gün ara ile giyin. Son olarak ise tırnak kesiminizin küt olması ve fazla uzatmamanız gerektiğidir. Aksi takdirde tırnaklarda kırılma gibi çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir ve bu da büyük bir acıya sebep olabilmektedir.

Siz de acı çekmeden topuklu ayakkabı giymek istiyorsanız yukarıdaki yöntemlere başvurabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu