Sağlık

Türk Kahvesi Diyeti

 

Günlük yaşamda pek çok kişi tarafından severek tüketilen Türk kahvesi diyet yapan insanlar için de istenilen etkiyi sağlar.

Genel olarak insanlar Türk kahvesini sabahları daha kolay uyanmak ve konsantrasyon sağlamak için tercih etse de bu mucizevî kahvenin kilo verme konusunda da olumlu etkileri vardır. Dolayısıyla sadece sabahları uyandırmakla kalmayan Türk kahvesi aynı zamanda metabolizmayı hızlandırıcı etkiye de sahiptir. Bu sayede kilo vermek daha kolay hale gelecektir. Yapılan bazı bilimsel çalışmalara göre Türk kahvesi sağlık için de son derece faydalıdır ve pek çok kanser türüne karşı koruma sağlar.

İçerisinde yüksek oranda kafein bulunan Türk kahvesi kalori yakmaya yardımcı olur. Uzmanlar tarafından verilen bilgiye göre günde yüz miligram kafein alımı ekstradan yetmiş beş ile yüz kalori arasında kalori yakılmasına fayda sağlar. Verilen Türk kahvesi diyetine düzenli olarak uyulduğunda istenilen sonuç elde edilebilir.

Türk Kahvesi Diyeti Yapılışı

Türk kahvesi diyeti yapmak için öncelikle doktor önerisi alınması gerekir. Diyetin ilk gününde sabah kahvaltısı ve öğle yemeğinde Türk kahvesi içilir. Öğle yemeğinde kahveye ek olarak lahana ve domates salatası ile iki tane haşlanmış yumurta yenir. Akşam yemeği olarak ise 200 gram buğulama balık ile yeşillik ve lahana salatası yenilmesi önerilir.

Türk kahvesi diyeti için kahvenin içildiği öğünler genel olarak tüm günler için aynıdır. Ancak öğünlerde kahvenin yanında yenilen besinler birbirinden farklılık gösterir. Ayrıca diyet listesinde akşam yemeği içerikleri de değişir. İkinci günün akşam yemeğinde 200 gram yağsız haşlanmış sığır ya da dana eti ile bir kâse yoğurt yenirken üçüncü günün akşamında iki tane yeşil elma yenilir. Genel itibariyle bu diyet yedi gün olacak şekilde yapılır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu