Teknoloji

Windows 10 Sürümünde Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır?

Windows 10 Sürümünde Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır? sorusu sıkça sorulan sorular arasında yer almaktadır. Bide bu yazımızda siz değerli takipçilerimiz için windows 10 sürümünde gizlilik ayarları nasıl yapılır sorusunu ele alıyoruz. İşte merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Windows 10 sürümünde gizlilik ayarları nasıl yapılır? Sorusu son zamanlarda çokça bilgisayar kullanıcısı tarafından merak edilmektedir. Burada özellikle Windows 10 işletim sistemi kullanan  bilgisayar kullanıcıları açısından bu sürümü de kullanmak açısından daha sonra gizlilik ayarlarını nasıl yapmaları gerektiği hakkında bazıları merak etmektedir.

Burada üstünde duracağımız bir diğer noktada Windows 10 sürümü piyasaya sürüldüğü zamanlardan bu yana sistemin gizliliği hakkında daha çok kullanıcı verilerinin de toplanması açısından önemli sorunlar yer almaktadır. Bunlar arasında Windows 10 sürümünü kullanmak için birçok kullanıcı ise gizlilik ayarları yapmak istemektedir.

Windows 10 Sürümünde Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır?

Windows 10 gizlilik ayarları yapmak açısından ayarlar yapabilmek için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir;

Öncelikle Windows 10 sürümün de yer alan gizlilik ayarlarını yapmak açısından öncelikle varsayılan ayarlar gözden geçirilmesi gerekmektedir. Bunu yapmak için ilk izlemeniz gereken işlem başlat düğmesine giriş yapmaktır.

Burada özellikle başlat menüsünde bulunan Ayarlar sekmesine giriş yaptıktan sonra Gizlilik yönergeleri de izlenmesi gerekmektedir. Burada yer alan yönergeler seyrettikten sonra ise ekrana gelen “Windows İzinleri” sekmesine giriş yapılmalıdır.

Bu sekmeye giriş yaptıktan sonra ise alt seçenekler arasında Genel, Mürekkep Oluşturma ve Kişiselleştirme, Konuşma, Tanılama ve Geri Bildirim, Etkinlik Geçmişi sekmeler karşınıza gelecektir.

Bu başlıklar altında menülerin her birine tıklandığınız zamanlarda ekrana gelecek olan “Daha fazla bilgi edinin” link üzerinden aynı zamanda Windows 10 gizlilik ayarlarını da yapabilmek mümkündür.

Windows 10 Genel İzinler Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır?

Burada aynı zamanda Windows 10 genel izinler gizlilik ayarları açısından izlemeniz gereken işlemler şu şekildedir;

  • Burada öncelikle reklam kimliği sağlayan uygulamalar tarafından kullanılmaya izin vermeyi kapalı tutunuz.
  • Burada aynı zamanda web siteleri için dil listeleme kısmına da erişerek yerel olarak uygun içerik sağlamaya izin vermenin kapalı olmasını sağlayın. Bu şekilde Windows 10 genel izinler gizlilik ayarı da yapabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu