Teknoloji

Windows‘ta Sistem, Klasör ve Kısayol Simgelerinde Değişiklik Nasıl Yapılır?

Windows‘ta Sistem, Klasör ve Kısayol Simgelerinde Değişiklik Nasıl Yapılır? bilmiyor iseniz bu yazımızı dikkatle okuyunuz.

Windows‘ta Sistem, Klasör ve Kısayol Simgelerinde Değişiklik Nasıl Yapılır? bu sorunuzu yanıtlayalım. Bilgisayarınızın içinde birçok klasör, kısayol ya da sistem dosyası bulunur. Bu dosyaların hepsinin klasik bir simgesi mevcuttur. Ancak bu simgelerden sıkıldıysanız klasörlerin simgelerini değiştirebilirsiniz. Windows orijinal sürümünde seçebileceğiniz birçok klasör simgesi vardır. Ancak bu simgeler dışında yeni ve farklı simgeler kullanmak istiyorsanız internetten klasör simgeleri indirerek kullanabilirsiniz. Kendinize göre özelleştirmiş olduğunuz klasörler sayesinde istediğiniz gibi işlemler yapabilirsiniz. Şimdi de Windows klasör simgeleri değiştirme konusunu anlatalım.

Klasörlerin Simgeleri Nasıl Değiştirilir?

Orijinal Windows klasör simgelerini beğenmiyor olabilirsiniz veya bu orijinal klasör simgelerinden sıkılmış olabilirsiniz. Windows klasör simgelerini değiştirmek için öncelikle internetten yeni klasör simgeleri indirmelisiniz. Bu simgeleri indirdikten sonra klasörünüzün üzerine gelerek sağ tıklayın ardından özellikler seçeneğine tıklayın. Daha sonra özelleştir sekmesine tıklayın. Ardından karşınıza çıkan bölümde simge değiştir butonuna tıklayın. Ve daha sonra istediğiniz ve gözünüze hoş gelen bir simgeyi seçerek klasör simgenizi o simge haline getirebilirsiniz.

Kısayol Simgeleri Nasıl Değiştirilir?

Tıpkı diğer yöntemler de olduğu gibi kısayol dosyalarınızın simgelerini de hızlı ve kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz. Öncelikle kısayolun üzerine gelerek sağ tıklayın, Özellikler seçeneğine gidin. Kısayol sekmesinde alt menü olan Simge Değiştir seçeneğine tıklayın. Bu menüyü izlediğinizde karşınıza Windows sürümünün standart simge değiştirme menüsü çıkar. Burada bulunan varsayılan olarak gelen simgelerden birisini kısayol simgesi olarak seçebilirsiniz. İsterseniz simgelerin bulunduğu dosyalara göz atabilir ve istediğiniz simgeyi seçebilirsiniz. Simge seçiminden sonra Uygula seçeneğini tıklamanız gerekiyor. Ve artık kısa yolunuzun da simgesi değişmiş bulunmakta. Gördüğünüz gibi Windows klasör ve kısayol simgesi değiştirme işlemi çok ama çok kolay.

Sizde yazımızda ki adımları sırası ile ve doğru bir biçimde uygulayarak kendi bilgisayarınızda ki klasör ve kısayol simgelerini istediğiniz gibi değiştirerek. Tamamen size özel bir görünüm elde edebilirsiniz. Yazımızın sizlere faydalı olduğunu umuyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu