Gebelik

Yaz Hamileleri İçin Altın Tavsiyeler

Yaz aylarına denk gelen hamilelik süreci, anne adaylarını oldukça zorlar. Bir takım tavsiyeler ile birlikte anne adayları bu süreci en rahat şekilde geçirebilir.

Bol Su Tüketin

Uzmanlar, yaz hamileleri için altın tavsiyeler vererek onları en rahat sürece ulaştırır. Bunun için öncelikle yaz aylarında bol su içmeleri önerilir. Gebelik ile birlikte anne adayları daha fazla terlemeye başlar. Bunun nedeni ise hamilelik döneminde vücut ısısının artmasıdır. Vücut ısısındaki bu artış ile birlikte de anne adaylarının su ihtiyacı da artar. Bu nedenle de günde 3 litre su tüketilmesi önerilir. Böylece hem yaz sıcaklığının hem de kendi ısılarının azaltılmasına yardım etmiş olurlar.

Dikkatli Kilo Alın

Hamilelerin kilo almaları ile ilgili düşünce zaman içerisinde değişme içerisine girmiştir. Önceleri hamilelerin kilo alması iyi olarak değerlendirilirken; artık uzmanlar bu konuda net açıklama yapmıştır. Anne adaylarının sağlıklı kilo almasının önemine vurgu yapılmıştır. Özellikle hamileliğinin son üç ayı yaz dönemine denk gelen anne adayları kilo ve yaz sıcakları karşısında sorun yaşar. Yaz hamileleri bu dönemde dengeli ve kontrollü bir şekilde kilo almalıdır. Bu sayede vücutta oluşan ödemlerde ciddi bir azalma durumu söz konusu olur. Dikkatli kilo alarak yaz aylarında daha da artan hamilelik sorunlarını azaltabilirsiniz.

Egzersiz Yapın

Hamileliğin son aylarında kadınlar oldukça fazla kilo alır. Alınan bu kilolar da eklemlerde ağrılara neden olur. Bu ağrıların artması ile birlikte kasınlar gündelik hayatta hareket etme zorluğu yaşar. Özellikle de yaz aylarında bu daha da zor bir hale gelir. Hamilelik dönemi basit egzersiz hareketleri sayesinde kadınlar oluşan eklem ağrılarını azaltmayı başarır. Bu sayede de yaz döneminde bir rahatlama elde edebilirler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu