Güzellik

Yazın Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Yaz mevsimi demek kum deniz ve güneş üçlüsünün muhteşem buluşması demektir. Bu süper üçlü tenimize çok iyi geldiği gibi saçlarımıza da tam aksine çok fazla zarar verir ve biz farkında olmadan yıpratır. Yaz aylarında denizin ve güneşin saçlarınıza verdiği zararları en aza indirmek için önlem almalısınız. Saçlarınızı korumak için doğru saç bakımı uygulamaları yapmalısınız.

Yazın Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?
Yazın Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Saç Bakımı için Yapılacaklar

Kadınların en çok önem verdiği unsurlardan biri olan saçlar için yaz aylarında alınabilecek basit ama saça çok faydalı önlemler vardır. Bu önlemlerin başında saçların şampuanlandıktan sonra hacimlendirici losyon kullanılmasıdır.  Bunun yanı sıra fön ve kurutma makinesi kullanmak yerine saçlarınızı doğal dalgalara bırakın.

Yazın Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?
Yazın Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Saç köklerinizin suya çok ihtiyacı olduğunu bilmeli ve gün içinde su tüketimini arttırmalısınız. Buna ek olarak güneşin en çok tepede olduğu saatlerde vücut için güneş kreminin yanı sıra saçlarınız içinde saç bakımı adına faydalı olan ve zararlı güneş ışınları için SPF koruması olan saç spreyinizi kullanmalısınız.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu