Dekorasyon

YAZLIK EVLERDE BEJ DUVAR BOYASI SEÇİMİ

BEJ DUVAR BOYASI SEÇİMİ

YAZLIK EVLERDE BEJ DUVAR BOYASI SEÇİMİ

 

Bej rengini duvarlarınızda kullanır iken eşyalar ile uyum sağlayan bej rengini yakalamanız gerekmektedir. Bej renginin içinde farklı tonlar bulunmaktadır. Kırmızı, gri, yeşil ve mavi gibi. Duvarınızın hangi ton bej olduğuna bakarak eşyalarınızı ve aksesuarlarınızın rengini ona göre ayarlayabileceğiniz gibi canlı renk tonunu dengeleyebilecek nötr gri tonlarını da seçebilirsiniz.

BEJ DUVAR BOYASI SEÇİMİ

Bej Tonları

Turuncu, bordo ve kırmızı renkli sıcak ve canlı mobilyalar ile koyu- sıcak bej tonları uyum sağlayabilir. Bunun yanı sıra gri bej tonu da bu canlı mobilyalar ile uyum sağlar. İçerisinde sarı tonu bulunan bej rengi ise mavi, yeşil ve turkuaz tonları ile uyum sağlar. Pembe tonları ise bütün bej tonları ile iyi gider.

 

Desenli ve çok renkli bir salonda beyaz renkli duvar çok çiğ kaçabilir. Ama bej rengi beyazdan çok daha iyi durur ve odaya uyum sağlar. Bej rengi beyaz ile de oldukça yakışır. Beyaz koltuklar, kapı, tavan ve televizyon ünitesini bej rengi duvar ön plana çıkarabilir.

BEJ DUVAR BOYASI SEÇİMİ

Bej Duvar Rengi Seçer İken Bunlara Dikkat Edin

Bej rengi duvar boyası seçer iken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta bulunmaktadır. Boya kartelasında gördüğünüz renk duvarlara uygulandığında daha açık durur. Boya kartelasında baktığınız bej rengini duvarlarınıza uyguladığınızda duvarlarınız bir iki ton daha açık bir bej rengi olur. Eğer bu durumdan tereddüt eder iseniz bütün evinizi bej rengine boyayıp pişman olmak yerine boyayı duvarın sadece bir yerinde küçük bir fırça ile deneyip kurumasını bekleyin. Rengini sever iseniz boyamaya devam edebilirsiniz.

 

Kum beji rengi kullananların bazıları kum bejine sarı tonlu derken bazıları ise gri tonlu der. Bazıları daha koyu bir bej rengini tasvir eder iken bazıları daha açık bir bej rengini tasvir eder. Bu durum da kullanıcılar tarafından karışıklığa yol açar. Bu durumun nedeni ise firmadan firmaya kum bejinin tonunun değişmesidir. Bu yüzden isimlere göre boyaların rengini değerlendirmek yerine renk karteline bakarak değerlendirmeniz en doğrusu olur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu