Dekorasyon

YAZLIK EVLERİNİZ İÇİN GERGİ TAVAN MODELLERİ

GERGİ TAVAN MODELLERİ

 

Gergi tavan modelleri aslında Avrupa’da defolu tavanları süslemek ve saklamak için kullanılmaktaydı. Ancak son zamanlarda gergi tavanlar çok şık, lüks ve estetik göründüğü için dekoratif amaç ile kullanılmaya başlandı. Lüks mekanlarda ve farklı mekanlarda kullanılan gergi tavanlar sadece lüks mekanlarda değil farklı mekanlarda da kullanılmaya başladı. Gergi tavanlar birbirinden farklı renk çeşidi ile ve modelleri ile karşımıza çıkıyor. Gergi tavanlar çok kolay uygulanıyor.

GERGİ TAVAN MODELLERİ

Gergi Tavan Modelleri

Gergi tavan modelleri aslında asma tavanlara benzer. Ama asma tavanlardan daha farklıdır. Gergi tavanların esnek ve basit bir yapısı vardır ve çok kolay bir biçimde tavana yerleştirilebilir. Gergi tavan modelleri esnek olduğu için tavana dümdüz yerleştirilmesi gerekmemektedir. Çeşitli şekillerde yerleştirilebilir. Biz gergi tavan modelleri desek de duvarlara kadar sarkabilir.

GERGİ TAVAN MODELLERİ

Gergi tavan modellerini tavanda kubbe şeklinde, kıvrak, dalgalı şekilde ya da dairesel bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Gergi tavanlar duvarlarda da kullanılabilir. Gergi tavan modelleri yay ve geometrik şekillerde de yerleştirilebilir ancak düz yerleştirilmek istendiği zaman düz de yerleştirilebilir. Bu modeller üç boyutlu şekillerden oluşabilir.

GERGİ TAVAN MODELLERİ

Aydınlatma Yöntemi

Gergi tavan modellerinde aydınlatma yöntemi de uygulanabilir. Aydınlatma yöntemleri gergi tavanların üstünde kullanılabileceği gibi arkadan aydınlatma olarak da kullanılabilmektedir. Gergi tavan yöntemi salonda, yatak odasında, oturma odasında ve çocuk odasında kullanılabilir. Böylece sis ve ısı yalıtımı da sağlar.

GERGİ TAVAN MODELLERİ

Yapısı

Gergi tavan yönteminde kullanılan malzemelerin yapısı oldukça kalitelidir. Çocuk odalarında kullanıldığı zaman bakterilerden koruduğu için sağlıklıdır. Gergi tavan yöntemleri ile görünmesi istenmeyen merdiven, borular saklanabilir. Bunun yanı sıra küflenme, çatlama, solma ve rutubet gibi sorunlar da yaşanmamaktadır. Ancak bu gergi tavan modellerini yaptırır iken ürünün kaliteli olup olmadığına dikkat edin. Bu ürünleri alır iken yanmaz malzeme olduğuna dair serfitikanın bulunması gerekmektedir.

GERGİ TAVAN MODELLERİ

Gergi tavan modelleri yüzme havuzları, hastaneler, kafeler, restoranlar ve spor salonlarında kullanılabilmektedir. Gergi tavan modellerinin su geçirmez özelliği bulunmaktadır ve bu modeller çok kolay silinip temizlenebilmektedir. Gergi tavan modellerinin fiyatları metrekaresine göre satılmaktadır. Piyasada belli bir tasarımı olan gergi tavan modelleri daha fazla fiyata satılmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu