Moda

Yazlık Kombinlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Yaz ayları, özellikle de nemli havanın olduğu yerlerde giyinmek normale göre daha zor bir hal alabilir. Bunun temel nedeni sık terlemek, terleme nedeniyle ıslak görünüm olabilmesi ve teri emmeyen bir kumaş halinde de koku olabilmesidir. Ayrıca terle yapışan kıyafetler de sıkıntı yaratmaktadır.  Bu nedenle sizi rahat hissettirecek kıyafetler seçmek kumaş açısından da teri emen pamuklu kıyafetler kullanışlı olacaktır.

Hafif Kıyafetler Seçin

Yaz aylarında zaten zor katlanılan bir sıcak hava olduğu için kıyafetlerinizin de üstüne yük olmaması gerekir. Yani hafif ve sıkmayan kıyafetler giyebilir bu şekilde rahat hareket edebilirsiniz. Giyilmemesi gereken ağır kıyafetlere kalın kumaşlı yazlıklar örnek gösterilebilir. Hava dolaşımına izin veren pamuklu ipek, keten kumaşlar artı sağlar.

Dar Kıyafetlerden Kaçının

Dar kıyafetler gözeneklerinizin nefes almasını engellemesi bakımından yaz aylarında giyilmemesi gereken kıyafetler arasındadır. Yani kullanım zorluğu çıkardığı için dar kıyafetler seçilmemesi gerekir. Terlediğinizde dar olan kıyafetler bir kere daha yapışır ve alınan sonuç pek de iç açıcı olmaz.

 Renk Seçerken Pastel Tonları Seçin

Pastel renkler güneşi yansıtması bakımından yaz aylarında kullanılması gereken renkler arasında yer almaktadır.  Pastel tonlar, sizi boğucu sıcaklardan bir açıdan korur. Bu durum cildiniz ve genel vücudunuz açısından da önemlidir. Koyu renkleri kullanmanız gerektiğinde de bu rengi dağıtan şekilde kıyafet seçimleri yapabilirsiniz.

Aksesuar Seçimi Yaparken

Yaz aylarında ağır aksesuarlardan kaçınmak avantaj sağlayacaktır.  Sıcak hava yeterince bunaltıcı olduğu için hafif ve sade aksesuarlara yönelebilirsiniz. Takı dışında şapka benzeri aksesuarlar güneşe karşı koruma sağlayacaktır.

Ayakkabı Seçimi

Yazlık ayakkabı seçimi yaparken bunu nerede kullanacağınız, ne tür kıyafetlerle kombin edeceğiniz önem kazanır. Spor giyimde genelde kapalı ayakkabı kullanılabilir. Günlük giyimde açık sandalet tarzı rahat ayakkabı kullanabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu